Home / Rajoni / Stoltenberg nga Shkupi niset për në Athinë

Stoltenberg nga Shkupi niset për në Athinë

Vizitën në Greqi Stoltenbergu e paralajmëroi në pres qendrën në NATO, por edhe nga kabineti i kryeministrit grek.

Sipas njoftimit nga NATO-ja, sekretari i përgjithshëm sot dhe nesër do të jetë në Greqi, ndërsa do të takohet edhe me Cipras.

Nga kabineti i kryeministrit grek njoftojnë se Aleksis Cipras nesër do të takohet me ministrin francez të Punëve të Jashtme i cili është për vizitë pune në Athinë, ndërsa në orën 19 sipas orës lokale do të ketë darkë pune me Stoltenbergun.

Leave a Reply

%d bloggers like this: