Home / Kosova / Prishtina dritë jeshile Vuçiç, për të vizituar Kosovën

Prishtina dritë jeshile Vuçiç, për të vizituar Kosovën

Presidenti serb, Vuçiç pritet të qëndrojë në Kosovë më 8 dhe 9 shtator, ku pritet të takohet me banorët serbë në veri të vendit.

Vizita e tij në Kosovë do të vijë vetëm një ditë, pasi të takohet në Bruksel me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi, në kuadër të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian.

Leave a Reply

%d bloggers like this: