Home / Kosova / Fillon takimi Vuçiq-Mogherini në Bruksel

Fillon takimi Vuçiq-Mogherini në Bruksel

Pas takimit me Hashim Thachin, përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, para pak çastesh ka filluar takimin dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijancin, në llogarinë e saj në Twitter.

Ndryshe nga Thaçi që në këtë takim ishte së bashku me një delegacion nga Kosova, Vuçiq në Bruksel duket se ka udhëtuar i vetëm.

Pas këtij takimi të tij me Mogherinin, pritet që të zhvillohet dhe takimi tre palësh, Thaçi-Mogherini-Vuçiq

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: