Home / Politika / PS, anëtarësim në internet. Socialistët ndajnë detyrat për fushatën e ardhshme

PS, anëtarësim në internet. Socialistët ndajnë detyrat për fushatën e ardhshme

“Nuk bëjmë politikë në hotele me pesë yje si opozita, po pranë njerëzve”, tha Elisa Spiropali.

Ndërkohë selia blu vijoi të mbajë vëmendjen te krimi, duke u ndalur në Lezhë. “Të enjtën qytetarët kanë telefonuar në sallën operative të Policisë së Shtetit për të denoncuar një shkëmbim zjarri tek zona e njohur si Rana e Hedhun. Patrulla policore ka bërë ndalimin e personave me inicialet E.S. nga Lezha, F.F. nga Shkodra dhe I.S. nga Kopliku. […] Pavarësisht se policët e thjeshtë, ata që po i nënshtrohen vettingut, kanë kryer të gjitha veprimet proceduriale, kriminelët janë liruar pas një telefonate nga Ministria që drejton Fatmir Xhafaj, i cili refuzon t’i nënshtrohet vettingut njësoj si policët”, tha Salianji.

N/kryetari i grupit demokrat, Alibeaj, akuzoi Qeverinë se po ndryshon ligjin për ish-të përndjekurit duke shkurtuar fondet për dëmshpërblimin e tyre.

“Ligji dhe justifikimi për mungesën e parave është një shuplakë e radhës për cdo të përndjekur teksa Rama shpenzon për luks 11.3 miliardë lekë, aq sa është fondi i të përndjekurve politikë”, tha Alibeaj.

Leave a Reply

%d bloggers like this: