Home / Politika / Basha sulmon kryeprokuroren: Shërbëtorja e Ramës po bëhet gati për lirimin e Shullazit

Basha sulmon kryeprokuroren: Shërbëtorja e Ramës po bëhet gati për lirimin e Shullazit

I pranishëm në Konferencën BAllkanike që zhvillon Lidhja Demokratike e Gruas Shqiptare në bashkëpunim me Forumin e Gruas së PPE, në të cilën po merr pjesë edhe eurodeputetja Doris Pack, Basha është shprehur se gjendja në vend është shumë e rëndë.

Ai tha se Arta Marku, në rolin e shërbëtores së Ramës, pasi la pa prokurorë çështjen Tahiri, kërkon që të lirojë edhe Shullazin.

“Shërbëtorja e Ramës dje me një të rënë të lapsit la pa prokurorë çështjen e Tahirit dhe Shullazit. Sot prokuroria po mbron Saimir Tahirin, Xhafajn, po bëhet gati lirimi i Shullazit. U lirua Ermal Hoxha,sepse nuk nxori emrin e Olsi Ramës. Krimi ka marrë dhenë, sepse ka bekimin e Ramës dhe Xhafës.”, tha ai.

Leave a Reply

%d bloggers like this: