Home / Sporti / SKANDALI: FSHF fsheh gafat e arbitrave në ritransmetimet e ndeshjeve

SKANDALI: FSHF fsheh gafat e arbitrave në ritransmetimet e ndeshjeve

Federata Shqiptare e Futbollit ja ka dhene  te drejten per te transmetuar Kategorine Superiore vetem “Supersportit”.

Ky eshte nje kanal qe tenton te tregoje se futbolli shqiptar eshte me i bukuri pavarsisht se skandalet qe ndodhin ne çdo jave me gafat e turpshme te arbitrave dhe favorizimeve qe u behet ekipeve qe jane prane Armando Dukes, tentohen te fshihen.

Skandali i turpshem i ketij Institucioni ne bashkepunim me “Supersportin” eshte fakti se ata mundohen te fshehin gafat e arbitrave qe bejne çdo jave.

Ne emisionin “Rubrika Sportive” ne RTSH moderatorja Hygerta Sako beri te ditur se Federata nuk i paraqet rastet e gafave te arbitrave ne permbledhjet kryesore te ndeshjeve, çka eshte nje skandal i rende per kete Institucion qe tenton te fshehi te verteten e ndeshjeve.

Nje tentative e rende qe behet per te mbrojtur “xhaketat e zeza” te cilet komandohen dhe u jepet urdher nga FSHF per te dhene vendime skandaloze vetem e vetem qe te denojne klubet kundeshtare te tyre.

Kujtojme qe FSHF eshte zhytur ne nje kolaps pas arrestimit te trajnerit te Kombetares femrave Armir Grimes per trukim te ndeshjeve.

Leave a Reply

%d bloggers like this: