Home / Sporti / “Partizani” feston fitoren ndaj “Kukësit”

“Partizani” feston fitoren ndaj “Kukësit”

“Partizani” feston fitoren, e cila vlen më shumë se sa tri pikët.

Të kuqtë thyen “Kukësin” në “Elbasan Arena”, një ndeshje ku konfirmuan supremacinë e tyre.

Skuadra e Skënder Gegës vijoi formën e shkëlqyer, duke arritur 5 fitore në 5 takimet e fundit, përfshi këtu dhe një ndeshje Kupe.

“Partizani” nuk i lë asgjë rastësisë, shfrytëzon çdo detaj, dhe sot ka ndëshkuar “Kukësin”, pas një kombinimi perfekt midis dy talenteve të ekipit: një asist perfekt i Bardhit për Esat Malën.

Kështu “Partizani” i rimori kreun e përkohshëm “Skënderbeut” dhe tani e sheh veten dy pikë më lart në kryesim.

Team M. Dif. Pt.
1 FK Partizani FK Partizani 8 8 19
2 KF Skënderbeu KF Skënderbeu 8 7 17
3 KF Laçi KF Laçi 8 4 16
4 FK Kukësi FK Kukësi 8 2 13
5 KS Flamurtari Vlorë KS Flamurtari Vlorë 8 1 11
6 KF Teuta Durrës KF Teuta Durrës 8 -1 11
7 KF Tiranë KF Tiranë 8 -2 8
8 KS Kamza KS Kamza 8 -2 7
9 Luftëtari Gjirokastër Luftëtari Gjirokastër 8 -5 6
10 KS Kastrioti KS Kastrioti 8 -12 4

Leave a Reply

%d bloggers like this: