Home / Politika / “Babalja’, Basha: Shteti privat i Ramës fabrikon prova dhe dëshmitarë

“Babalja’, Basha: Shteti privat i Ramës fabrikon prova dhe dëshmitarë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të një video të re nga Ervin Salianji ku në një kamera të fshehtë pretendon se Fredi Alizoti rrëfen krejt të kundërtën, pasi deklaron se është marrë në makinë nga Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu

Duke ju referuar rastin “Babalja”, kreu i PD tha se kemi një shtet privat ku deputetë, prokurorë, drejtorë policie, fabrikojnë prova dhe dëshmitarë

Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Basha tha se po manipulohet çdo provë për të mbrojtur Agron Xhafajn.

“Mbrëmë shqiptarët panë fytyrën e këtij shteti privat. Deputëtë, prokurorë, drejtorë policië, fabrikojnë prova dhe dëshmitarë. Drejtues të këtij inskenimi janë padyshime dhe Fatmir Xhafaj dhe Arta Marku. Shteti privat i Ramës fabrikoi dëshmitarin për të sulmuar gazetarët, dëshmitarët dhe opozitën për të mbrojtur trafikantin e drogës, Agron Xhafaj”, deklaroi Basha

Sipas Bashës, e njëjta skemë është përdorur edhe në rastin e Xhisiela Malokut

“E njëjta skemë është përdorur edhe për të mbrojtur Tualant Ballën dhe Rexhep Rrajën, duke sulmuar oficerin e policisë. Pushteti sulmon gazetarët, denoncuesit, kundërshtarëët politkë, për të mbrojtur kriminelët. Jemi në kushtet e një diktature mafiozë. Fatmir Xhafaj nuk lufton kundër krimit. Kemi thjesht triumfin e një bande ndaj një tjetër. Nga klani Tahiri-Habilaj, kemi klanin Xhafaj”, deklaroi Basha

Basha sulmoi edhe kryeprokuroren, duke e quajtur emërin e saj si katastrofë për drejtësinë.

“Arta Marku shkatërroi prokurorinë e krimeve të rënda. Ka varrosur hetimet për Tahirin, Gjiknurin, Dakon e drejtues të tjerë të qeverisë. Emërimi i Arta Markut, katastrofë për drejtëisinë”, deklaroi Basha

Drejtori i Polcisë Ardi Veliu mohoi të ketë marrë në makinë Fredi Alizotin, ndërsa prokuroria zbarkoi më herët në PD dhe sekuestroi videon e Salianjit

2 comments

 1. si shpjegohet qe, je kryetar partie si, lulezim basha, te meret me skenar te till mafjz.
  te akuzoi, polsin e shtetit, prokurorin e krimeve te renda,
  kryeministrin rama. ministrin e brendeshem zotin fatmir xhafa. kryetarin e grupit parlamentar taulant balla, pa fakte, vetem per disinformim te qytetareve , per qellime politike, me synim marjen e pushtetit.
  akoma lejohet te shantazhoi, shpif, akuzoi, qeverin, vetem e vetem, te mbuloi skandalin mafjoz, ku u kap me presh ne dore, lidhur me skenarin e bababales.
  akoma me keq, kur shikojm qe ne kete skenar te ndyr, esht futur edhe nje deputet i ri, ervin seljanisi qe po perdoret, si mish per top.
  keto pislleqe mafjoze, deshmojn degjenerimin e pd dhe paaftesin e bashes, per tu dhen shqiptareve kauza reale, te prekshme dhe te interesuara per te sotmen dhe te ardhmen e qytetareve. 1000 her turp ;.
  prokuroria e pergjiotheshme dhe ajo e krimeve te renda, te mosmjaftohen me deklarimet e aktoreve qe kan treguar imintimin dhe skenarin, perfitimin 1 100 mij erove per person nga ervin salianisi , sigurisht me porosi te bashes, por , sa me par ti shkoio deri ne fund keti skandali te shekullit, dhe te mar nen hetim, jo vetem aktoret, por edhe regjizorin basha , qe shqiptaret brenda e jasht vendit te njihen me skenaret ogurezinj, qe organizon pd, lulezim basha, apo berisha, monika ose kushdoqoftye tre mari ate qe i takon sejcilit , per kete veper penale, qe sajon basha , apo ndonje tjeter.
  urime per prokurorin e krimeve te renda, per punen e ber, ne interes te shqiptareve, kudo ku jan brenda e jasht vendit. por mbi te gjitha te ctensjonohet situata politike, ga keto pislleqe te kundraligjeshme dhe opozita te meret me problemet madhore qe shqetesojn qytetaret, duke dhen edhe opsjone optimiste se si mundet te vi ne pushtet, me pune, objektiva konkrete, perkushtim, jo me me skenar babalesh dhe thirje per luft, se populli esht me i mencur se berisha, basha, monika, vasili , apo nonje tellall tjeter qe kerkon destabilizmin e vendit me skenar luftndjelles.
  boll kan vajtur shqiptaret, nga luftrat, vellavrasja, trazirat dhe destabiliteti, tani u ben 28 vjet demokraci, keto dukuri, leti mbeten historis, jo te perseriten tani.

Leave a Reply

%d bloggers like this: