Home / Kronika / Vrasja në ish-bllok/ Apeli rrëzon Martinajn, mbetet në burg

Vrasja në ish-bllok/ Apeli rrëzon Martinajn, mbetet në burg

Gjykata e Apelit ka rrezuar kerkesen e Ervis Martinaj per liri dhe ka lene ne fuqi vendimin e shkalles se pare, duke e lene te arrestuarin pas perplasjes me arme ne lokalin ne ish-bllok, ne arrest me burg. Avokati i tij, Mirash Martini ne nje prononcim per mediat, pas seances ka thene se klienti i tij nuk ka pasur arme. “Ervis Martinaj nuk ka pasur arme dhe nuk eshte person i perfshire ne ngjarje”- tha ai.

Leave a Reply

%d bloggers like this: