Home / Bota / SHBA – Pelosi kandidon për kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve

SHBA – Pelosi kandidon për kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve

Zëvendëspresidentja  e demokratëve amerikanë, Nancy Pelosi vendosi sot kandidaturën zyrtare për postin e presidentit të Dhomës së Përfaqësuesve, pasi demokratët e rifituan atë në zgjedhjet e mesmandatit, një vend që  e kishte humbur tetë vjet më parë, bëri të ditur shtypi vendas.

“Vizioni im për dy vitet e ardhshme është rivendosja e rolit që Dhoma e Përfaqësuesve duhet ta ketë si një zë i fortë dhe i pavarur për popullin amerikan”, shkroi ajo në një letër për kolegët e saj.

Leave a Reply

%d bloggers like this: