Home / Kronika / Dardha “fundoset” nën dëborë

Dardha “fundoset” nën dëborë

Po mbrëmë, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore u kërkuan drejtuesve të mjeteve të tregojnë kujdes maksimal, kryesisht në akset Korçë-Voskopojë, Korçë-Dardhë dhe Korçë-Kapshticë, si dhe të zbatojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e punonjësve të policisë.

Ndërkohë, edhe autoritetet greke në pikëkalimin kufitar të Kapshticës njoftuan bllokimin e këtij aksi në pjesën greke të territorit, duke ndaluar qarkullimin e autobusëve për shkak të motit të keq, e duke lejuar vetëm kalimin e veturave, gjithnjë të pajisura me zinxhirë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: