Home / Politika / Kryemadhi: Ndryshimet në qeveria, mashtrim për shqiptarët

Kryemadhi: Ndryshimet në qeveria, mashtrim për shqiptarët

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i konsideron ndryshimet e sotme në qeveri si rënie të qeverisë pasi sipas saj, qeveria mashtroi shqiptarët.

Në fjalën e saj Kryemadhi tha se “sot ra qeveria sepse mashtroi shqiptarët duke thënë se do të pagunin taksa më pak, por në fakt shqiptarët paguajnë taksa më shumë. Ky që ul tatimin e fitimit për oligarkët duhet të thotë se sa janë rritur taksa lokale, taksat e ujit, taksen e pastrimit, gjelbërimit, shkollave, taksën e naftës, ndotjes së ajrit”.

“Në fak, kjo nuk është një ndryshim qeverie, por rënia e saj sepse vetëm me një tender vidhen 40 milionë euro. Dëgjojmë për 262 mijë të reja vende, por ne por nuk dëgjojmë largimin e 400 mijë e shqiptarëve si emigrant”, tha ajo.

One comment

  1. Monika te iken ne Berat Antaret bashkjak si shpjegohet edhe ne korc, ju shani ramen per korrupsion, e leqendis e quan budall ju pyes? Po ju vet si jeni A edi rezumen tende, ete gjith opozites edi, si opozit thus qe u dogje zemra per levizjenstydentore, mos Valle po te bier qeveria Rama shpresoni si opozit te ktheheni ne pushtet prape, athua se keni moral dhe dinjitet para popullit ? Pse nuk I plotesuat te drejtat e studenteve ku ishit ne pushtet me opoziten,sidomos kjo e fundit qe kan 28 vjet be politik14 vjet opzit po kaq me pushtet,meqe studenve u jepni te drejt me te drejt, se sjeni ne pushtet,Rama pse vjet ka mos vall e keqa erdhi keto pese vjet ,po 23 vjet ishin shume here me mire se tani populli, dhe studentet ,po une qe mare pension 8500 leke. Te reja ne muaj si beje kujt ti ankorhemi pozites apo opzites,mire Ty Monika te paska bekuare zoti ! Po ne popullin na paska mallkuare. Amund ta thot nje politikane endershme me doktoratur si ju,nuk e himagjinoi dot se si ju keni gabuare kete radhe,me fale por kame pas respekt si e betmja femer deputete oratore dhe te zgjuare.

Leave a Reply

%d bloggers like this: