Home / Politika / Rama pret kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zaev

Rama pret kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev  po zhvillon sot një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Kryeministri Edi Rama priti në një ceremoni mirëseardhje në Pallatin e Brigadave, homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili në këtë vizitë shoqërohet nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov dhe zv/kryeministri për Çështje Evropiane

Pas takimit të dy delegacioneve, dy kryeministrat, Rama dhe Zaev do të zhvillojnë një konferencë të përbashkët për shtyp

Leave a Reply

%d bloggers like this: