Home / Kronika / Fierakja kapet me pistoletë në Kakavijë, arrestohet

Fierakja kapet me pistoletë në Kakavijë, arrestohet

Një 45-vjeçare është arrestuar ditën e sotme nga policia kufitare në Kakavijë, pasi iu gjet një pistoletë pa leje.

Policia tha se arrestimi i 45-vjeçares me inicialet L.S, banuese në Fier, erdhi pas një kontrolli në automjetin e përdorur prej saj, ku në bagazh u gjetën të fshehur një armë zjarri e llojit Glock, kalibri 9 mm, me gjithsej 9 fishekë.

Njoftimi i policisë:

Kakavije.

Policia Kufitare godet një rast të armëmbajtjes pa leje. Arrestohet në flagrancë poseduesja e  armës së zjarrit.

Sekuestrohet një armë zjarri (pistoletë) dhe 9 fishekë.

Shërbimet e Policisë Kufitare në zbatim të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe në bazë të analizës së riskut, në dalje të Republikës së Shqipërisë  kanë përzgjedhur për kontroll të imtësishëm në vijën e dytë automjetin në pronësi të  shtetases L.S. 45 vjeçe, banuese në Fier.

Pas verifikimeve dhe kontrollit të ushtruar në automjet, nga punonjësit e Policisë Kufitare në bashkëpunim me shërbimet doganore, në bagazhet e këtij mjeti, u gjet e fshehur një armë zjarri e llojit Glock, kalibri 9 mm, me gjithsej 9 fishekë.

Veprimet hetimore dhe procedurale të mëtejshme u kryen nga specialistët e Postës së Policisë Dropull, të cilët bënë arrestimin në flagrancë të shtetases  L.S.,  për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Leave a Reply

%d bloggers like this: