Home / Kronika / Kapet gomonia me 1.5 ton drogë në Itali, pranga 2 shqiptarëve

Kapet gomonia me 1.5 ton drogë në Itali, pranga 2 shqiptarëve

Një gomone me 1.5 ton drogë është kapur në Itali. Gomonia ishte mbushur me kanabis. Policia italiane arrestoi dy shqiptarë. Ata dyshohet se janë transportuesit e lëndës narkotike.

Droga ishte vendosur ë një gomone 10 metra të gjatë dhe ishte ndarë në 17 koli. Gomonia me dy motorë u sekuestrua në brigjet italiane.

Në rast se lënda narkotike do të shitej në treg, prej saj do të fitoheshin 15 milionë euro.

Leave a Reply

%d bloggers like this: