Home / Politika / Presidenti i OSBE-së, vizitë zyrtare sot në Tiranë

Presidenti i OSBE-së, vizitë zyrtare sot në Tiranë

Ministri në detyrë Gent Cakaj do të presë sot në orën 09:15, në një vizitë zyrtare në Tiranë Kryetarin e radhës së OSBE-së dhe Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Republikës Sllovake, Miroslav Lajčák.

Në përfundim të takimit, ora 10:00 ministrat Cakaj dhe Lajčák do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp.

Ndërkohë në orën 11:40, Presidentin e OSBE-së do të takohet me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: