Home / Politika / Basha: Asnjë hap pas për të mbrojtur lirinë dhe pluralizmin

Basha: Asnjë hap pas për të mbrojtur lirinë dhe pluralizmin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi sot se “nuk do të bëjmë asnjë hap pas për të mbrojtur lirinë dhe pluralizmin”.

Sipas Bashës, me 30 qershor, shqiptarët refuzuan dhunimin e Kushtetutës, refuzuan votimin farsë”.

“Me 30 qershor 85% e shqiptarëve refuzuan dhunimin e Kushtetutës. 85% e shqiptarëve refuzuan farsën e votimeve moniste, 85% e shqiptarëve refuzuan politikën e bërë njësh me krimin. 85% e shqiptarëve refuzuan politikat e varfërisë dhe mjerimit. 85% e shqiptarëve refuzuan vjedhjen me ligj, me PPP, me koncesione dhe oligarkë. 85% e shqiptarëve refuzuan Edi Ramën”, shprehet Basha, duke shtuar se “të hënën 8 korrik në ora 20:00 bashkohemi të gjithë në Tiranë në mbrojtje të lirisë dhe pluralizmit, bashkohemi për familjet dhe fëmijët tuaj, për Shqipëria si Europa!Asnjë hap pas”.

Leave a Reply

%d bloggers like this: