Home / Kronika / Tahiri flet pas dënimit: Prisni deri nesër, se dua t’ju them diçka…

Tahiri flet pas dënimit: Prisni deri nesër, se dua t’ju them diçka…

Saimir Tahiri ka folur në përfunim të dënimit nga Gjykata e Krimeve të Rënda.

“Nesër po ju ftoj të ndajmë bashke disa bendime. Gjykata më tha që nuk jam trafikant dhe kriminel, por që me mbiemrin kam ndihmuar kushërinjtë. Pra sipas saj, kam kryer shpërdorim detyre. Prisni deri nesër” – tha Tahiri për mediat.

Ai u shpreh se dy vite u hetua si pjesë e një grupi kriminal, por sot Gjykata e hodhi poshtë këtë.

“Pra Gjykata thotë kushërinjtë kanë përdorur mbiemrin tënd prandaj je fajtor. Por prisni deri nesër që dhe unë ta kuptoj këtë që ndodhi sonte. Për mua do të ishte më fisnike t’i binin shkurt e të më dënin për trafik. Se kështu është edhe qesharake” – tha ish-ministri i Brendshëm.

Leave a Reply

%d bloggers like this: