Home / Politika / Vjen reagimi i Bashës: Rama e mbrojti Tahirin, sepse e mban peng përmes dosjeve

Vjen reagimi i Bashës: Rama e mbrojti Tahirin, sepse e mban peng përmes dosjeve

Kreu i PD ka reaguar pas vendimit për ish-ministrin Saimir Tahiri. Lulzim Basha shkruan se vendimi tregoi se Edi Rama e mbrotji deri në fund Tahirin pasi ky i fundit e mban peng përmes dosjeve të korrupsionit dhe krimit.

“Vendimi i turpshëm për të mos bërë drejtësi për krahun e djathtë të Edi Ramës, që e mbushi Shqipërinë me drogë dhe e shndërroi atë në njollën e zezë të krimit në Europë, provon se drejtësia në Shqipëri është peng i Edi Ramës, dhe Edi Rama është peng i krimit.

Vendimi i sotëm konfirmon se Edi Rama bëri gjithçka për ta mbrojtur Saimir Tahirin, sepse Saimir Tahiri e mban peng Ramën me dosjet e korrupsionit dhe të lidhjeve të tij me krimin, duke nisur me dosjen e kokainës së Xibrakës, ku është i përfshirë vëllai i Edi Ramës.

Përsa kohë Edi Rama është në krye të qeverisë, në Shqipëri nuk ka për të patur drejtësi, krimi dhe të pushtetshmit do të jenë të paprekshëm, Shqipëria do të mbetet peng i krimit dhe shqiptarët më të varfër e më të papunë.
Vetëm çlirimi i qeverisjes nga krimi do ti hapë rrugë drejtësisë së vërtetë dhe mirëqenies për të gjithë shqiptarët”, shkruan Basha.

Leave a Reply

%d bloggers like this: