Home / Politika / Tërmetet/ Kryeministri italian telefonon Ramën, i gatshëm për të ndihmuar Shqipërinë

Tërmetet/ Kryeministri italian telefonon Ramën, i gatshëm për të ndihmuar Shqipërinë

Kryeministri i vendit, Edi Rama pas tërmeteve të forta që prekën vendin është telefonuar nga kryeministrin italian Giuseppe Conte, i cili i ka shprehur solidaritetin e plotë të Italisë dhe gatishmërinë për të mbështetur Shqipërinë në përballimin me pasojat e tërmetit të rëndë që ra mbi vendin tonë.
Pak më parë shefi i qeverisë anuloi vizitën e planifikuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do te mirrte pjese ne asamblene e OKB.  Aktualisht Edi Rama ndodhet në Frankfurt të Gjermanisë dhe nga ora në orë pritet të mbërrijë në Tiranë.
Sa po te mbrrije ne Tirane, Rama do te mbledhe ne mesnate qeverine.

Leave a Reply

%d bloggers like this: