Home / Politika / Greqia shpreh solidaritetin me Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm

Greqia shpreh solidaritetin me Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm

Ministria e Jashtme e Greqisë reagoi sot për tërmetin të goditi Shqipërinë.

Me anë të një postimi në Twitter, qeveria greke shpreh solidaritetin me popullin dhe qeverinë shqiptare.

”Ne shprehim solidaritetin tonë me qeverinë shqiptare dhe me njerëzit e prekur nga tërmeti”, thuhet në një postim në Twitter.

Një tërmet me magnitudë 5.8 sipas shkallës Rihter, me një intensitet prej 7 deri në 8 balle goditi sot në orën 16:05minuta.  Epiqendra ka qenë në Detin Adriatik, 30 kilometra në veri të Durrësit, duke shkaktuar të plagosur dhe dëme materiale ne shume rrethe te vendit.

Leave a Reply

%d bloggers like this: