Home / Sporti / Messin apo Ronaldon? Ja kë votuan Reja, Mavraj dhe Shakohoxha

Messin apo Ronaldon? Ja kë votuan Reja, Mavraj dhe Shakohoxha

Trajneri i kuqezinjve, Eduardo Reja, votën e futbollistit më të mirë në botë ia ka dhënë sulmuesit të Liverpoolit, Mohamed Salah, të dytin ka përzgjedhur Lionel Messin dhe për vendin e tretë holandezin Frenkie de Jong.

Si kapiten i Shqipërisë ka votuar Mërgim Mavraj, i cili ka preferuar të parin Cristiano Ronaldon, për vendin e dytë Sadio Mane dhe të tretin Mohamed Salah.

Përfaqësuesi i medies sportive në vendin tonë, drejtori i SuperSportit, Dritan Shakohoxha, vlerësimin më të lartë e ka për Virgil van Dijk, për vendin e dytë ka zgjedhur Lionel Messin dhe të tretin Cristiano Ronaldon.

Edoardo Reja: 1) Mohamed Salah, 2) Lionel Messi, 3) Frenkie de Jong

Mërgim Mavraj: 1) Cristiano Ronaldo, 2) Sadio Mane, 3) Mohamed Salah

Dritan Shakohoxha: 1) Virgil van Dijk, 2) Lionel Messi, 3) Cristiano Ronaldo

Leave a Reply

%d bloggers like this: