Home / Kronika / Sërish tërmet në qytetin e Fushë Krujës dhe Tiranës

Sërish tërmet në qytetin e Fushë Krujës dhe Tiranës

Një tërmeti 3.1 i shkallës rihter është regjistruar në orën 03:47 pas mesnate, ndërsa epiqendra ishte 9 km nga Fushë Kruja dhe 24 km nga Tirana.
Tërmeti ka pasur një thellësi prej 31 kilometër. Sizmiologët kanë paralajmëruar për pas-goditje me intensitet të vogël pas tërmetit të fortë që mund të zgjasin me javë të tëra.

Leave a Reply

%d bloggers like this: