Home / Kronika / Banorët e Astirit sërish në protestë edhe pas arrestimeve, policia ‘blindon’ rrugën

Banorët e Astirit sërish në protestë edhe pas arrestimeve, policia ‘blindon’ rrugën

Banorët e ‘’Unazës së Re’’ do të vazhdojnë me protestën kundër prishjes së banesave të tyre për të zbatimin e projektit ‘’Unaza e Madhe’’.

Nga informacionet e fundit, mësohet se janë shtuar forcat e policisë në zonë për t’u përballur me protestuesit. Protesta e ditës së sotme do të nisë në orën 18:30.

Përplasjet midis policisë dhe protestuesve janë rritur sërish në 3 ditët e fundit, ku janë shoqëruar disa prej banorëve të zonës së Astirit. Ditën e sotme, PD-ja paditi disa punonjës të policisë së Tiranës për dhunimin e banorëve dhe disa gazetarëve gjatë protestës së ditës së djeshme. Ish-deputeti Klevis Balliu e quajti ‘’moslejimin e protestës si genocid’’

Leave a Reply

%d bloggers like this: