Franca e Turqia ndahen në barazim, shtanget Portugalia. Ja rezultatet e plota të mbrëmjes

U luajtën mbrëmjen e djeshme, të tjera ndeshje nga fushata eliminatore për EURO 2020, veç Shqipërisë dhe Kosovës.

Kështu, në grupin e kuqezinjve, Islanda fitoi 2-0 pastër në shtëpi ndaj Andorrës, ndërkohë që ndeshja që pritej me më shumë interes, ajo mes Francës dhe Turqisë, përfundoi në barazim 1-1.

“Gjelat” dominuan takimin, por arritën të shënojnë vetëm në minutën e 76-të me Zhiru. Gjithsesi, gjashtë minuta më vonë, ishte Ajhan që barazoi gjithçka në Paris, dhe ekipet ndanë nga një pikë.

Në grupin e Kosovës, Anglia fitoi me shifrat e thella 0-6 ndaj Bullgarisë, ndërkohë që pushim ishte Republika Çeke. Ukraina bëri suprizën, duke mposhtur Portugalinë me shifrat 2-1, në një sfidë që Kristiano Ronaldo shënoi golin e 700-të personal. Më poshtë, rezultatet e plota nga mbrëmja e sotme.