Home / Rajoni / Tsipras mesazh në shqip: Mendimet tona shkojnë për popullin shqiptar

Tsipras mesazh në shqip: Mendimet tona shkojnë për popullin shqiptar

Ish-kryeministri i Greqise dhe kreu i SYRIZA-s Aleksis Tsipras i ka dërguar një mesazh në shqip të gjithë shqiptarëve, pas tërmetit 6.4 ballë.

Në një reagim në twitter, Tsipras shkruan: Në këto orë të vështira, mendimet tona shkojnë për popullin shqiptar.

Ndërkohë, në terren autoritet vijojnë punën për shpëtimin e personave të mbetur nën gërmadha, ndërsa deri më tani janë shpëtuar 40 persona.

Leave a Reply

%d bloggers like this: