Home / Kronika / Shkon në 20 numri i viktimave, dy trupa të pajetë nxirren nga rrënojat në Thumanë

Shkon në 20 numri i viktimave, dy trupa të pajetë nxirren nga rrënojat në Thumanë

Është rënduar bilanci i viktimave nga tërmeti i fortë që goditi vendin tonë. Rreth orësh 17:40 janë nxjerrë dy persona të vdekur nga rrënojat në Thumanë, duke e çuar në 20 numrin e viktimave.

Ndërkaq, raportohet për 600 persona të plagosur. Ekipet e shpëtimit janë në terren dhe po vijojnë përpjekjet për të nxjerrë nga rrënojat persona të tjerë që kanë mbetur të bllokuar.

Leave a Reply

%d bloggers like this: