Home / Bota / Kinë: 1975 raste me koronavirus, 56 të vdekur

Kinë: 1975 raste me koronavirus, 56 të vdekur

Deri në mesnatën e 25 janarit, Kina ka raportuar 1 975 raste të konfirmuara të pneumonisë së shkaktuar nga koronavirusi i ri, 324 e të cilëve në gjendjen e rëndë.

Pneumonia ka shkaktuar 56 të vdekur, ndërkohë 49 veta janë shëruar dhe kanë dalë nga spitali. 26484 veta dyshohen për infektimin, ndërsa mbi 21 mijë të tjerë janë nën vëzhgimin e mjekëve.

Raportohen edhe 3 raste të konfirmuara në Francë, 2 në ShBA, 1 në Australi, 4 në Tajlandë, 2 në Japoni, 2 në Korenë e Jugut, 2 në Vietnam, 3 në Singapor dhe 1 në Nepal.

Leave a Reply

%d bloggers like this: