Home / Politika / Konferenca e Donatorëve/ Rama takon Kancelaren Merkel

Konferenca e Donatorëve/ Rama takon Kancelaren Merkel

Kryeministri Edi Rama takoi sot në Berlin, Kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Takimi Rama-Merkel zhvillohet enkas për Programin e Rindërtimit në vigjilje të Konferencës së Donatorëve, që do të mbahet në Bruksel më 17 shkurt.

Në kuadër të organizimit të Konferencës së Donatorëve më 17 shkurt në Bruksel, për Rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit, Kryeministri Edi Rama zhvilloi në 23 janar një vizitë në Itali, ku u prit nga homologu italian Giuseppe Conte dhe ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio.

Leave a Reply

%d bloggers like this: