Home / Politika / “12 fishim i kultivimit të kanabisit”/ Rama për RAI 3: Një turp gazetaresk

“12 fishim i kultivimit të kanabisit”/ Rama për RAI 3: Një turp gazetaresk

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me reportazhin e RAI 3 sipas të cilit kultivimi i kanabisit është 12 fishuar.
Kryeministri Rama në Twitter:

Lajmi i mbrëmshëm në RAI 3 mbi gjoja 12 fishimin e kultivimit te kanabisit në Shqipëri është një turp gazetaresk, pa asnjë lidhje me realitetin e monitoruar dhe çertifikuar nga vetë Guardia di Finanza! Uroj që partnerët tanë të shkëlqyer ta thonë vetë pa humbur kohë të vërtetën!

Leave a Reply

%d bloggers like this: