Home / Bota / FRANCË – Ministri i Kulturës rezulton pozitiv me COVID-19

FRANCË – Ministri i Kulturës rezulton pozitiv me COVID-19

Ministri francez i Kulturës, Franck Riester, rezultoi pozitiv me koronavirusin e ri, bëri të ditur sot kabineti i tij, duke theksuar se ai është në formë të mirë dhe ndodhet aktualisht në shtëpinë e tij në Paris.

“Sot, ministri rezultoi pozitiv gjatë testit të bërë, pas shfaqjes së simptomave”, tha kabineti, duke përmendur se Riester kishte kaluar disa ditë në Asamblenë Kombëtare, javën e kaluar, ku edhe u konfirmuan shumë raste.

Zyra e kryeministrit theksoi se rregullat për ministrat janë të njëjta si për të gjithë francezët.

Pesë deputetë dhe dy anëtarë të stafit të Asamblesë Kombëtare janë infektuar me COVID-19, përfshirë dy zyrtarë të zgjedhur, që morën pjesë në mbledhjet e Komisionit për Çeshtjet e Kulturës.

Leave a Reply

%d bloggers like this: