Home / Sporti / Erjon Braçe: Federatë kriminale! Po vendos fituesin e titullit dhe garën për Europë

Erjon Braçe: Federatë kriminale! Po vendos fituesin e titullit dhe garën për Europë

TRE NDESHJE! TRE KRIME!
F$HF VENDOSI!
NE FILLIM VENDOSI GAREN PER TITULL!
TANI PO VENDOS GAREN PER EUROPEN!

Ju kam deshmuar me prova se si ne Superlige, funksionon nje #SISTEMKRIMINAL qe vendos ndeshjet e futbollit;
Fusha eshte thjesht objekt,
gara vendoset sipas hierarkise kriminale te favoreve;
Partizani, Tirana e Kukesi ishin per titull, gara u vendos nga arbitrat, hoqen Partizanin, Kuksi e pasoi sot!

Nga kjo jave po vendoset gara per Evropen;
Dje krimet u konsumuan hapur!
Arbitrat ben gjithcka qe te mos humbte Teuta e Ballshi, gjithcka, penallti ne favor te tyre e penallti te pa dhena kunder tyre!
TE GJITHA HAPTAZI AKTE KRIMINALE!

Laci u mund, Teuta ndaloi, Ballshi ndaloi, ndaj sot duhej mundur Partizani!
E MUNDEN ME AKTE KRIMINALE, DY;
NJERA PENALLTI E PAQENE, TJETRA PENALLTI PER PARTIZANIN E PADHENE!

Hapur fare fare!
Nje arbiter tre meter larg nuk mund te bej kete krim pa garanci!
Garanti ne krim eshte kreu i SISTEMIT, F$HF!

Te shohesh penalltine e pa dhene sot per Partizanin dhe,
te kujtosh penalltine e dhene kunder Partizanit per prekje me Tiranen,
penallti e karton i kuq qe vendosi garen per titull, nuk kerkon me asnje prove per krimin e madh qe po ndodh ne futboll!

FUTBOLLI I PISTE NUK ESHTE FUTBOLL!
Nxirreni fituesin tuaj, nxirrini edhe ekipet per Evropen, por eshte mashtrim,
genjeshter, sic PIRAMIDAT!

KY ESHTE SHKATERRIMI I FUTBOLLIT NE SHQIPERI!

Leave a Reply

%d bloggers like this: