Home / Bota / Tjetër ditë e zezë për Italinë/ 889 viktima në 24 orët e fundit, shkon në 10.023 numri i të vdekurve

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ 889 viktima në 24 orët e fundit, shkon në 10.023 numri i të vdekurve

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 10023, që do të thotë janë 889 viktima në 24 orët e fundit.
Rastet janë shtuar me 5974 duke e çuar në 70065 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 12384, ku 1434 janë në 24 orët e fundit dhe 3856 janë në gjendje kritike.
Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 29879.

Leave a Reply

%d bloggers like this: