Home / Rajoni / Serbi, 157 raste të reja me koronavirus, që nga fillimi 189 të vdekur

Serbi, 157 raste të reja me koronavirus, që nga fillimi 189 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë konfirmuar 157 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), kurse katër të tjerë kanë vdekur nga virusi.

Në 24 orët e fundit janë testuar 5.086 persona, deklaroi zv/drejtoresha e klinikës infektive Ivana Milosheviç, e cila theksoi se janë infektuar 3.08 për qind.

Aktualisht në spitalet e Serbisë janë shtruar 2.286 pacientë dhe 57 janë në respiratorë.

Që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, në Serbi janë konfirmuar 9.326 raste, me 189 të vdekur dhe 1.426 të shëruar.

Leave a Reply

%d bloggers like this: