Home / Rajoni / Vdes nga koronavirusi moderatori i njohur maqedonas, Dragan Vuçiç

Vdes nga koronavirusi moderatori i njohur maqedonas, Dragan Vuçiç

Ka ndërruar jetë moderatori Dragan Vuçiç, i cili ditëve të fundit ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore në Klinikën Infektive në Shkup.

Ai u diagnostikua me koronavirus, ndërsa ishte vendosur edhe në makinë respiratore.

Vuçiç ka lindur në vitin 1955 ndërsa ka punuar si kompozitor, këngëtar dhe udhëheqës emisionesh.

Ai në opinion është bërë i njohur në kuizet “Pesë minutat tuaja”, “Njerëzit e lumtur”, “Vozitje me Vuçiç” dhe të tjera.

Leave a Reply

%d bloggers like this: