Home / Politika / Komisioneri për Zgjerim zbardh bisedën me Bashën: Thelbësore për Shqipërinë mbyllja e Reformës Zgjedhore

Komisioneri për Zgjerim zbardh bisedën me Bashën: Thelbësore për Shqipërinë mbyllja e Reformës Zgjedhore

Komisioneri për Zgjerim Oliver Varhelyi në një status në twitter ka dhënë detaje nga një bisedë që ka psur me kreun e PD Lulzim Basha.
Varhelyi thotë se thelbësore për Shqipërinë është mbyllja e Reformës Zgjedhore.
“Fola me Lulzim Bashën sot. Mirëpresim rinisjen e punës në Këshillin Politik. Është thelbësore për Shqipërinë dhe rrugën drejt BE që kjo reformë të mbyllet pa vonesë“, shkruan ai.

=

Leave a Reply

%d bloggers like this: