Home / Kosova / Zbardhet biseda me Lajçak, Thaçi: Kosova dhe Serbia duhet ta arrijnë marrëveshjen finale

Zbardhet biseda me Lajçak, Thaçi: Kosova dhe Serbia duhet ta arrijnë marrëveshjen finale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar sot një bisedë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Këtë gjë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Twitter, duke thënë se me Lajçakun ka zhvilluar bisedë të shkëlqyeshme.

“Bisedë e shkëlqyer me Miroslav Lajçak nga Bruksel. Dialogu nuk ka alternativë. Kosova dhe Serbia duhet që të arrijnë marrëveshjen finale. Ne kemi nevojë për BE-në dhe BE-ja ka nevojë për ne. Duhet të veprojmë. Lajcaku ka mbështetjen time në këtë proces. Unë nuk mund të pajtohem më shumë”, tha Thaçi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: