Home / Sporti / Smajlaj mbetet jashtë finales në kërcim së gjati

Smajlaj mbetet jashtë finales në kërcim së gjati

Atleti shqiptar, Izmir Smajlaj ka përfunduar garën e kërcimit së gjati në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Me dy prova dhe një faull, Smajlaj ka kërcyer 7,86m, rezultat ky që e rendit në vendin e 9 në grupin A.

Në renditjen e përgjithshme atleti shqiptar u rendit në vendin e 18 nga 32 atlete, ku për fat të keq nuk mund të kualifikohet më tej në finale.

Leave a Reply

%d bloggers like this: