Home / Kronika / Zjarr në Lalz, digjet një sipërfaqe e madhe me shkurre dhe barishte

Zjarr në Lalz, digjet një sipërfaqe e madhe me shkurre dhe barishte

Një vatër zjarri është regjistruar sot në Lalëz. Mësohet se nga flakët janë djegur sipërfaqe me shkurre dhe barishte, që janë karakteristikë e kësaj zone.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat ne Durres!

Deri më tani nuk dihet nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm, ndërkohë që forcat e zjarrfikëses po punojnë për shuarjen e flakëve, që vijojnë të jenë aktive.

Jane shqetesuar banoret e vilave, por njoftohet se nuk perben asnje rrezik.

Leave a Reply

%d bloggers like this: