Home / Kronika / Lushnje/Detaje tronditëse: 13-vjeçari u gjet i varur me litar në dhomë, shoku: Po realizonte video për Tik Tok
ILLUSTRATION - TikTok started out as a lip-syncing app, but has developed into a broad video platform for teenagers who want to share what they're up to. Photo: Jens Kalaene/dpa-Zentralbild/dpa

Lushnje/Detaje tronditëse: 13-vjeçari u gjet i varur me litar në dhomë, shoku: Po realizonte video për Tik Tok

13 vjecari nga Golemi i Lushnjes, i cili u gjet i vetëvarur në dhomë nga familjarët e tij dyshohet se ka humbur jetën për shkak të një video në Tik Tok.
Një ditë pas ngjarjes së rëndë, shokët e tij të klasës kanë treguar se adoleshenti ka qenë përdorues i rrjeteve sociale dhe një nga dyshimet për vdekjen e tij lidhet me realizimin e një videoje.
Jashtë kamerës, një nga shokët e 13-vjeçarit tregon se ka hipur në karrige, ka lidhur një spango në qafë dhe ka lëshuar karrigen. Sipas tij, thika nuk ka arritur të presë spangon e lidhur në qafë dhe për pasojë ka ndërruar jetë.
Shokët e klasës dhe prindërit janë të tronditur nga kjo ngjarje dhe kërkojnë mbylljen e këtyre rrjeteve.

Leave a Reply

%d bloggers like this: