Home / Kronika / Me mbi 19 mijë euro në kufi, vihet nën hetim shtetasi italian

Me mbi 19 mijë euro në kufi, vihet nën hetim shtetasi italian

Në dalje të Shqipërisë policia ka kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, motomjetin tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin italian G. C.

Gjatë kontrollit të ushtruar në motomjetin e tij, shërbimet e Policisë Kufitare gjetën dhe sekuestruan 19.450 euro, të cilat ai  nuk i kishte deklaruar sipas përcaktimeve ligjore në fuqi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: