Home / roze / Rikthimi i Jason Bourne

Rikthimi i Jason Bourne

damon-bourneMatt Damon do të interpretojë rolin e vrasësit të CIA-s Jason Bourne për herë të katërt. Edhe pse kishte deklaruar vitin e kaluar se nuk do të rikthehej në këtë sagë, aktori 44-vjeçar duket se ka ndërruar mendje.

Damon tha për ‘E! News’ se vitin e ardhshëm do të nisin xhirimet për filmin e katërt të sagës.

“Filmi do të dalë në vitin 2016. Regjisor do të jetë ai i dy filmave të parë, Paul Greengrass dhe unë kam thënë gjithmonë se do të luaj sërish atë rol nëse regjisor do të jetë Greengrass”, tha Matt Damon.

Leave a Reply

%d bloggers like this: