Home / Qeveritare / Ndarja territoriale, Rama përshëndet vendimin e Kushtetueses

Ndarja territoriale, Rama përshëndet vendimin e Kushtetueses

edi-rama-pancir-foto-rojters-1417862909-5964481-e1417876416763 Kryeministri Edi Rama përshëndeti vendimin e Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e kërkesës së Partisë Demokratike për ndarjen e re territoriale. Rama tha se ky vendim do i hapë rrugën riorganizimit rrënjësor të territorit dhe shërbimeve.
“Vendim i kthjellët i Kushtetueses që vulos një reformë historike dhe i hap rrugë riorganizimit rrënjësor të territorit e shërbimeve”, shkruan kryeministri ne një postim në Facebook.

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: