Home / Bota / Arrin në 95 numri i të vdekurve pas një sulmi në një shkollë ushtarake

Arrin në 95 numri i të vdekurve pas një sulmi në një shkollë ushtarake

Të paktën 95 persona, 82 prej të cilëve fëmijë u vranë sot pas një sulmi nga një komando talibane në një shkollë ushtarake për fëmijë në Peshauar, qyteti kryesor në veriperëndim të Pakistanit, sipas një bilanci të ri nga autoritetet.

pakistan-femijeLuftimet mes ushtrisë dhe rebelëve vazhdojnë në vend. Sulmi u mor përsipër nga rebelët talebanë, të cilët theksuan se donin të hakmerreshin për luftëtarët e tyre të vrarë në ofensivën ushtarake kundër tyre në bastionet në zonat fisnore në afërsi të Peshauarit.

Leave a Reply

%d bloggers like this: