Home / Kronika / Kronika e zeze / Has, shembje në minierën e kromit në Perollaj, një i vdekur dhe një i plagosur

Has, shembje në minierën e kromit në Perollaj, një i vdekur dhe një i plagosur

Një person ka humbur jetën në minierën e kromit në Perollaj të Hasit sot, pas shembjes së një masivi dheu, ndërsa një person tjetër është plagosur. Ata ishin duke punuar brenda saj.

kine-miniere-309x200Burime nga vendi i ngjarjes thanë se viktima quhet Tasim Doda, ndërsa i plagosuri, Agron Qarri. Dyshohet se ngjarja ka qënë aksidentale, për shkak të një pakujdesie. Policia shkoi në vendin e aksidentit.

Leave a Reply

%d bloggers like this: