Home / Qeveritare / Rama: Del nga llumi një tjetër perlë e trashëgimisë, Ura e Velabishtit

Rama: Del nga llumi një tjetër perlë e trashëgimisë, Ura e Velabishtit

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në rrjetin social “Facebook” një foto ku tregon Urën e Velabishtit në Berat, e cila është rikonstruktuar dhe pastruar.

1907549_10152705733226523_1933501092581175770_n“Del nga llumi e shpëton nga makinat një tjetër perlë e trashëgimisë, Ura e Velabishtit,1km nga ura e famshme e Beratit”, shkruan Kryeministri Rama në postimin e tij.

Leave a Reply

%d bloggers like this: