Home / Kuriozitete / Angli, vënë bast kundër “big”-ëve, fitojnë 16 mijë stërlina

Angli, vënë bast kundër “big”-ëve, fitojnë 16 mijë stërlina

Dështimet e papritura në FA Cup të Çelsit, Sitit, Sauthemptonit e Totenhemit, kanë lumturuar në mënyrë të jashtëzakonshme dy të rinj anglezë, Xhordan Hiperson dhe Rozi Leig

sanTë dy kishin vënë bast respektivisht 1 dhe 2 stërlina kundër katër “big”-ëve të Premier Ligës në një sistem prej pesë ndeshjesh, duke fituar rreth 16 mijë sterlina (rreth 20 mijë euro).

Një bast i pabesueshëm (Çelsi e kishte koificentin e humbjes 25 me 1, ndërsa Siti 10/1), duke çmuar kështu dy bastvënës me fat dhe me kurajë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: