Home / Qeveritare / Rama në Pogradec: Krenar për punën e INUK

Rama në Pogradec: Krenar për punën e INUK

-Kryeministri Edi Rama është shprehur sot krenar për punën e Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar në qytetin e Pogradecit.

rama-twitter1-525x3501Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, Rama shkruan se ndihet  i befasuar nga hapësira e mrekullueshme e vijësisë se rilindur të bregut liqenor.

“Pogradec-Krenar për punën e INUK dhe i befasuar nga hapësira e mrekullueshme e vijës së rilindur të bregut liqenor, tani parku i ri natyror!”, shkruan Kryeministri Rama.

Më tej kreu i qeverisë thekson se, me siguri këtë sezon turistik do jenë më të shumtë se asnjëherë vizitorët.

“Me siguri këtë sezon turistik do jenë më të shumtë se asnjëherë vizitorët dhe këtë ndjesi të bukur do ta shijojnë që të gjithë ‪#‎Rilindje”, shkruan Kryeministri Rama.

Leave a Reply

%d bloggers like this: