Home / Intervista / Fatmir Limaj: Hashim Thaçi e realizoi ‘premtimin’ – qytetarët po shkojnë pa viza në Europë

Fatmir Limaj: Hashim Thaçi e realizoi ‘premtimin’ – qytetarët po shkojnë pa viza në Europë

Lideri i Nismës për Kosovës, Fatmir Limaj ka dhënë një intervistë për Gazetën Express. Në këtë intervistë, dhënë Kryeredaktorit Leonard Kerquki, Limaj flet për përfshirjen e tij në protesta, raportet me opozitën, problemet brenda subjektit të tij politikë.
Por, Limaj flet edhe për akuzat për korrupsion, për Isa Mustafën, Hashim Thaçin, Kadri Veselin, SHIK’un…

Po ashtu, ai tregon se cila do të jetë rruga e Nismës për Kosovën dhe nëse është i mundur bashkimi me PDK’në.

Në vazhdim, shikojeni të plotë intervistën.

Leave a Reply

%d bloggers like this: