Home / Rajoni / Mal i Zi, Gjukanovic në largim

Mal i Zi, Gjukanovic në largim

Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanovic do të japë dorëheqjen nga posti i tij për motive ende të panjohura.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat lokale, sipas të cilave dorëheqja do të njoftohet përmes një konference për shtyp që do të mbajë vetë Gjukanovic. 

Sipas burimeve, kryeministri në ikje do të zëvendësohet nga Igor Lukshic, aktualisht zëvendëskryeministër dhe ministër i Financave.

Leave a Reply

%d bloggers like this: